The Fourth Phase

Eric Jackson seen during the making of the movie The Fourth Phase, March 22 2015

Eric Jackson seen during the making of the movie The Fourth Phase, March 22 2015

Zainspirowany cyklem hydrologicznym kultowy snowboarder Travis Rice i jego ekipa przemierza 26 tysięcy kilometrów. Ich niezwykła wyprawa dociera do miejsc leżących nad Północnym Pacyfikiem, których krajobraz jest wręcz kosmiczny, odkrywając coś więcej niż tylko nowe tereny.

Twórcy The Art of Flight i Red Bull Media House prezentują The Fourth Phase, superprodukcję snowboardową z udziałem Travisa Rice’a jednej z największych gwiazd tego sportu. Travis wiecznie poszukuje czegoś nowego i to on wyznacza w tym sporcie granice, których nikt inny nie może przekroczyć. Podczas odkrywania dzikich terenów w swoim rodzinnym Wyoming razem ze swoim mentorem Bryanem Iguchim wpadli na pomysł wyprawy, podczas której pokonają 26 tysięcy kilometrów i podążą za hydrologicznym cyklem przez wybrzeża Północnego Pacyfiku, gdzie śnieg i lód na tle majestatycznych gór tworzy nieziemskie krajobrazy.

p-20160831-00563_hires-jpeg-24bit-rgb

THE FOURTH PHASE tak jak poprzednie produkcje Travisa wytycza nową ścieżkę w dziedzinie filmów o sportach ekstremalnych. Połączenie akcji, niesamowitej historii i obłędnych technik realizacyjnych sprawia, że film zachwyci nie tylko fanów snowboardu.

SYLWETKI TWÓRCÓW:

Uznany reżyser Jon ‘JK’ Klaczkiewicz jest znany z tworzenia filmów sportowych, które wykraczają daleko poza przyjęte ramy. Niezależnie od tego, czy filmuje wspinaczkę na Kręgu Polarnym, jazdę na snowboardzie w Alpach czy na nartach na Alasce, JK zawsze tworzy przykuwające uwagę widowiska w najbardziej ekstremalnych warunkach. JK twierdzi, że „Prawdziwe historie inspirują nas najmocniej” i dlatego w jego dorobku znajdują się same dokumenty. W 2009 roku JK wyreżyserował film „Swift. Silent. Deep”, który również wyprodukował i współtworzył jego scenariusz. Dokument prezentuje historię grupy narciarskich maniaków, do której należał sam reżyser. Film odniósł sukces na Powder Awards w 2010 roku zdobywając nagrodę za najlepszy dokument i później wiele innych na festiwalach międzynarodowych. Kiedy snowboardowa legenda Jeremy Jones postanowił opowiedzieć swoją niesamowitą historię i stworzyć trylogię Deeper, Further i Higher zadzwonił do JK’a z zamiarem stworzenia zupełnie odmiennej rzeczy od tego, czego się po nich spodziewano. JK wyreżyserował razem z Jonesem Further co pomogło Jonesowi zdobyć nagrodę „Adventurer of the Year” w plebiscycie National Geographic Adventure w 2013 roku. JK bierze udział w realizacji wielu produkcji telewizyjnych i filmowych od 2000 roku. Na swoim koncie ma takie pozycje jak: Reverence - The Kent Kreitler Story (2004), Waiting Game (2005) i High Life (2003). Wyprodukował również reklamówki dla takich gigantów jak NBC, The North Face, Samsung czy Ford.

p-20160831-00569_hires-jpeg-24bit-rgb3

TRAVIS RICE

Urodzony w Jackson, Wyoming w rodzinie ratownika górskiego. Travis od urodzenia miał góry we krwi. Od lat jest uważany za najlepszego snowboardzistę na świecie. Przez 15 lat brał udział w zawodach, na których zdobył niezliczone liczby nagród. Bez wątpienia jest geniuszem snowboardu i żyjącą legendą tej dyscypliny, co objawia się przy każdym jego zjeździe. W odróżnieniu od snowboardzistów, którzy zaczynają startować w liceum, Travis objawił się światu w wieku 18 lat. W 2001 roku przyjechał na zawody w Snowboarder Magazine’s Superpark bez zaproszenia I kompletnie nikomu nieznany. Ale to, co pokazał światu sprawiło, że w ciągu jednej nocy stał się gwiazdą numer jeden. Jego podniebne ewolucje na wysokościach, których nikt inny nie odważyłby się osiągać, wprowadziły całe środowisko w osłupienie. Od tego momentu jego kariera potoczyła się błyskawicznie. Zagrał w filmie snowboardowym Transcendence co kompletnie odmieniło jego życie i wygrał Grand Prix, co umożliwiło mu start w X-Games gdzie wspiął się na podium w slopestyle’u. Po tym, jak zdominował na pięć lat konkurencje slopestyle, big air i halfpipe skupił się na kręceniu filmu The Community Project. Sukces produkcji przyczynił się do zrealizowania: That’s It, That’s All (2008), The Art of FLIGHT (2011), and THE FOURTH PHASE (2016), uznawanych za najlepsze filmy o sportach ekstremalnych w historii. Travis organizuje też zawody Red Bull Supernatural, na które przyjeżdżają najlepsi snowboardziści świata W kanadyjskim Balface Lodge, udało mu się dokonać kolejnego przełomu w swojej dyscyplinie sportu: zawody w slopestyle'u są rozgrywane całkowicie na naturalnych przeszkodach. Oprócz snowboardu Travis uwielbia też żeglarstwo, wędkarstwo i surfing. Jest też kuratorem galerii Asymbol w Jackson, którą stworzyłby prezentować światu prace artystów i fotografów, którzy poruszają tematykę związaną ze sportami ekstremalnymi.

[VIDEO LOG] The Fourth Phase / Travis Rice, Shin Biyajima interview from VHSSNOW on Vimeo.

p-20160812-00289_hires-jpeg-24bit-rgb2

PRODUKCJA W LICZBACH:

Start produkcji: styczeń 2014

2000 godzin nagranego materiału podczas kręcenia filmu

245 twardych dysków, które pomieściły ten materiał

15,022 zdjęć zrobionych przez Scotta Sefrasa

-5 stopni to najniższa temperatura podczas kręcenia filmu

4.074 metrów miał najwyższy szczyt, z którego zjechaliśmy (Pinnacle w Wyoming)

10 różnych kamer uzytych podczas realizacji: ARRI Alexa, RED Epic, RED Raven, RED Dragon, Phantom Flex 4K, GoPro Hero 4, Canon 1DC, Canon 5D mk ii, Sony A7S mk ii, GoPro 3

System kamer Shotover F1 dostał się na górę dzięki: 5 helikopterom, 2 ciężarówkom, skuterowi, łodzi i samolotowi

1289 metrów to najdłuższy dystans ciągłego zjazdu z wulkanu wykonany przez Travisa Rice’a i Erica Jacksona

78 liczba bagaży skontrolowanych podczas wizyty w Rosji

7 godzin spędzonych w rosyjskiej odprawie celnej

20 lat, od których Bryan Iguchi mieszka w Jackson, WY

5,400 mil morskich, które katamaran Falcor przepłynął po Pacyfiku

Niezliczone ilości puszek Red Bulla wypite przez ekipę podczas produkcji

14 zbudowanych ze śniegu ramp “mega jumps”

6 razy, kiedy jedna lub dwie z ramp musiały być odbudowane na skutek śnieżycy

2 instrumenty muzyczne, z którymi podróżuje Eric Jackson

145 kanapek, które “Chuck Wagon” dostarczył na plan podczas zdjęć w Wyoming

p-20160812-00285_hires-jpeg-24bit-rgb

PRODUCENT

RED BULL MEDIA HOUSE
www.redbullmediahouse.com

PARTNERZY

GOPRO
www.gopro.com

TOYOTA
www.toyotanewsroom.com

SKULLCANDY
www.skullcandy.com

QUIKSILVER
www.quiksilver.com

DC
www.dcshoes.com

DOLBY CINEMA
www.dolby.com/cinema
www.dolby.com

OFICJALNA STRONA FILMU
www.TheFourthPhase.com