SnowPark Wierchomla 2020

Snowpark na Wierchomli odwiedziłem w słoneczną Niedziele 9 Lutego. Nie ukrywam że oczekiwania miałem dość spore z racji tego że Head Shaperem parku jest Tomek Zwolak który budował już parki na kilku kontynentach i znany jest z produkcji kozackich kickerów.

Zaletą parku są konstrukcje ziemne, które pozwalają nawet w tak skromną zimę jak obecna wybudować solidny setup. Park ma kilka zajawkowych newschoolowych opcji jak transfery rail to rial, rail to wall czy downrail donky. Wiele łatwych boxików w tym fajnie położony C-box i klasyki downrail i dubble kink. Lain kończą dwa kickery na których hangtime spokojnie pozwala walnąć np. siódme.

Rider: Kamil Knop

Rider: Kamil Kurzawa

Na chwile obecna najbliższe takie doznania 800 kilometrów kierunek Austria. W parku jest mega luźna przyjazna atmosfera a triki taki jak Bs Siedem czy cork5 sypią się przez takich bywalców jak Kamil Konop. Od razu po wbiciu do parku me oko wyłapało też raidera z mega stylówą i jak się okazało był to nasz wordwide shaper Mateusz Bocian z teamu DWD z którym udało się zrobić małą sesję.

Park ma jeszcze dwa mega duże kickery który czekają na trochę więcej śniegu. Miejmy nadzieje że wkrótce zima da szanse Tomkowi usypać tam solidne kickery.

>

Rider: Wojciech Rekindle / Bs Lipslide

SPOT: Snowpark Wierchomla

Foto: Martin Kordek
Tekst: Martin Kordek