Shred Wywiad x Aleksander Czuba

aleksander-czuba-6

Olek może na początek opowiedz dla kogo jeździsz i skąd jesteś?

Cześć! Jeżdżę dla DC Shoes Polska, Union Bindings Polska oraz Electric Polska. Na co dzień mieszkam w Głownie pod Łodzią.

Dla czego Freestyle snowboarding ? Co Cię nakręciło do tej zajawki ?

Do tej zajawki nakręciło mnie wszystko to, co oferuje Freestyle Snowboarding, czyli przede wszystkim wolność, indywidualizm. Rozwijam się w tym, czego naprawdę chcę. Nikt za mnie nie decyduje. Jest to też w pewnym sensie jakaś odpowiedzialność, ale to właśnie kocham! Skoki i jibbing - mimo, że jest to ciężka praca, to jest ona naprawdę przyjemna. Szczególnie, gdy jestem z przyjaciółmi na stoku, motywujemy się i fajnie razem spędzamy czas.


Z tego co widać na necie to ciężko trenujesz w hangarze, możesz zdradzić co byś chciał wkleić w nadchodzącym sezonie ?

W nadchodzącym sezonie chciałbym skupić się głównie nad rotacjami płaskimi na swoją nogę i na switch, ale również planuje między innymi bs double cork 1080.

14115642_1134885823243821_5667839016698069763_o


Powróćmy do minionego sezonu zimowego, który spędziłeś w Stanach. Jak wrażenia z wyjazdu i czy planujesz podobny trip w jakimś niedługim czasie ?

Uważam, że to był najbardziej rozwijający mnie wyjazd jaki kiedykolwiek miałem. Poznałem wielu niesamowitych ludzi oraz raiderów, którzy tam trenują. Miałem okazję jeździć w jednych z najlepszych snowpark’ów na świecie jak NorthStar czy trenować na hali Woodward. A oprócz tego miałem okazję zwiedzić Kalifornię. Jeśli chodzi o najbliższy sezon to planuje podobny trip, ale to jeszcze nic pewnego, dlatego wolę nie zapeszać. 😉

Jaki Spot w Polsce byś najbardziej polecił fanom freestyle ?


Goobaya Snowpark
, który znajduje się na Gubałówce w Zakopanem.

Jaki jest twój ulubiony film, który byś mógł oglądać non stop? Oczywiście snowboardowy 🙂

Myślę, że Ameryki nie odkryję, jeśli powiem, że jest to Horgasm- The Love Story. Znam ten film na pamięć i to jego mógłbym oglądać non stop!


Jaka nuta w słuchawkach najbardziej nakręca Ciebie podczas jeżdżenia ?

Nie mam jednej ulubionej nuty. Jeżdżę głównie słuchając rapu, chociaż na mojej playliście snowboardowej można znaleźć też takie utwory, jak „Jolene” Dolly Parton, czy „We Can Make The World Stop” The Glitch Mob.

Jesteś kadrowiczem Polskiej reprezentacji czy to nie będzie za bardzo Ciebie blokowało, czy to jest dla Ciebie mega szansa rozwoju ?

Skłaniałbym się jednak bardziej ku szansie rozwoju, zważając na to, że już byłem na 3 wyjazdach w Alpach przed sezonem, co nie byłoby możliwe, gdybym nie był w Kadrze. Oprócz tego Kadra umożliwia mi starty w Pucharach międzynarodowych, czy Mistrzostwach Świata Juniorów. Ja osobiście jestem dumny z tego, że mogę reprezentować Polskę. Jednakże jest to nowy etap w tym całym moim życiu snowboardowym i myślę, że żeby powiedzieć coś więcej o tym, muszę jeszcze poczekać i zobaczyć, jak się wszystko rozwinie 😉

aleksander-czuba-7

Planujesz starty w jakiś ciekawych zawodach, czy skupisz się na nagrywaniu jakiegoś video partu ?

W tym sezonie chciałbym głównie skupić się na startach w Pucharze Europy, czy przygotowaniu się do Mistrzostw Świata Juniorów, co nie znaczy że nie planuje nagrać video partu. Razem z Marcinem Kucińskim, który będzie kamerzystą, dogadujemy właśnie wszystkie szczegóły co do wyjazdu i mam nadzieję, że uda nam się nagrać jakiś dobry video part. Zobaczymy co przyniesie sezon. Czekajcie z niecierpliwością 😉


Co sadzisz o polskiej scenie snowboardowej?

Uważam, że mogłaby być większa i lepsza niż jest teraz, gdybyśmy mieli w Polsce warunki do trenowania takie jak np. w Austrii, czy w Szwajcarii. Jednakże powoli brniemy do przodu. Kto wie, może w przyszłości będziemy mogli konkurować na równi z innymi europejskimi krajami, gdzie snowboard jest na wysokim poziomie.

Jaki jest twój set na nadchodzący sezon?

Deska: DC PBJ 151 oraz DC PLY 147
Wiązania: Union Bindings Stronger
Ubrania oraz buty: DC Shoes
Gogle: Electric EGX

img_0988


Wymarzony trik, jaki nie daje tobie spokoju ?

Może nie określiłbym tego tak, że nie daje mi spokoju, bo wolę skupiać się na tym, co mam teraz rozwijać, ale marzy mi się gdzieś z tyłu głowy Triple Bs Cork 1440.

Kilka zdań, dzięki którym skłonisz ludzi do jazdy na snowboardzie!

Jeżeli ktokolwiek chce poczuć wolność, być bliżej natury, odbyć trening, który przysporzy dużej dawki endorfin i adrenaliny naraz, czy po prostu spędzić dzień pełen fun’u i zajawki razem ze znajomymi, to wiecie, po co powinniście sięgnąć! Właśnie po SNOWBOARD!

img_1354

Dzięki wielkie za wywiad i mam nadzieję, że do zobaczenia niebawem w górach! Wysoka Piątka SFL!