Recenzja butów Vans Encore

W tym sezonie miałem przyjemność testowania butów Vans Encore z pojedynczym systemem BOA!

_1820055

But bardzo lekki, elastyczny, pokryty sztucznym materiałem do którego nie przykleja się śnieg, dzięki czemu but nie przemaka ! Chyba każdemu zależy na suchym buciku 😉
Byłem mile zaskoczony, że po pierwszym razie cało dniowej jazdy z moimi stopami było wszystko ok, zazwyczaj miałem odciski oraz otarcia przez które kolejne dni na desce były udręką. W tym bucie na 100% czegoś takiego nie będziecie mieli. Od pierwszego momentu po wyciągnięciu butów z kartonu nie ma się do czego przyczepić, estetycznie wykonane z wysokiej jakości materiałów. Piękny klasyczny czarny Vansior.

Teraz może cos z technicznych właściwości tych laczków.
Buty Vans Encore zostały wyposażone w wiązanie Vans BOA® COILER, który jest bardzo szybki. Po 3 miesiącach użytkowania tych butów na trasie i w snowparku nie zauważyłem przetarć na języku ani awarii tego sytemu. Jedynym minusem pojedynczego systemu BOA występującym tylko przy bardzo wąskich stopach jest problem z idealnym zapięciem buta.
Ocena 8 / 10
_1820058

Vans Trifit-X Liner
to mega miękki i wygodny lainer idealny dla osób które nienawidzą twardych butów, oczywiście kostka jest tak usztywniona żeby przez przypadek jej nie rozwalić czego można nabawić się w rozjeźdżonych kapciach. Dodatkowo ma dobrze sprawdzający się system trzymania kostki (niebieskie elementy na lajnerze). Na początku jest twardy ale w bardzo krótkim czasie Vans Trifit-X Liner przystosowuje się do Twojego kształtu stopy.
Ocena 10 /10

Vans V2 Footbed – wcześniej wymieniałem standardowe wkładki na footprinty i w tym modelu miałem kolejną niespodziankę ponieważ standardowa wkładka w Encore jest wręcz genialna! Idealnie dopasowuje się do stopy, bardzo dobrze amortyzuje.
Ocena 10 / 10
_1820078

Vans Reverse Waffle Outsole – to klasyczna odwrócona podeszwa Vansa „Waffle Outsole”, która od 50 lat bardzo dobrze sprawdza się w Vansowych butach. W trakcie testów nie spotkałem się z kompromitującą glebom przed barem spowodowaną śliskimi podeszwami 😉
Dodatkowo podeszwa Vans Reverse Waffle jest płaska co bardzo ułatwia dopasowanie buta do wiązania oraz dobrze sprawdza się przy jeździe „One Foot” na orczyku!
Ocena 10 / 10
_1820064

Ogólnie pisząc jest to mega bucik, który powinien znaleźć się w Twoim snowboardowym setupie ponieważ wytrzyma kilka sezonów! But polecam dla początkujących i średnio zaawansowanych riderów, którzy prócz jazdy na stoku planują pobawić się w parku na mniejszych skoczniach
i jibbach. Dotychczas byłem zwolennikiem klasycznie wiązanych butów i chyba dalej tak będzie… Co prawda system BOA w Encore Vans jest szybki i przy niskich temperaturach ułatwia wiązanie buta bez potrzeby ściągania rękawiczek, ale biorą pod uwagę fakt, że mam bardzo wąską stopę to ciężko było mi skręcić system BOA tak, żeby trzymał mi stopę na miejscu.

Jeśli masz problem z namierzeniem butów Vans Snow napisz do nas a my na pewno pomożemy w namierzeniu ich 🙂
_1820061

_1820074

_1820076

_1820083