OSCYP Snowboard Contest 2016

oscyp7sl
To już ósmy sezon OSCYP Snowboard Contest, zawodów tworzonych przez snowboardzistów, dla snowboardzistów. Stworzony przez Burton Snowboards i 360mag format rywalizacji przedstawia różnorodność możliwości jakie daje jazda na snowboardzie.

Już w najbliższą niedziele (7 luty) odbędzie się OSCYP Snowboard Contest - największe w Polsce zawody snowboardowe. Planowana na 7 lutego rywalizacja odbędzie się ponownie na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Wśród podanych nazwisk znajdują się najlepsi w kraju zawodnicy. Prognozy pogody są bardzo dobre, dlatego zapowiada się kolejna ciekawa edycja.
Od siedmiu lat OSCYP Snowboard Contest dominuje na polskiej scenie w organizacji pojedynków na snowboardowe triki. Zawody stały się symbolem największego prestiżu wśród rodzimych inicjatyw. Nic dziwnego, że każdy reprezentant lokalnej sceny chciałby przynajmniej raz stanąć na oscypowym podium. W tym roku na liście startowej nie zabraknie mocnych nazwisk. Na ten moment swój udział zadeklarowali między innymi: Michał Ligocki, Maciek Długosz, Piotr Tokarczyk, Rafał Sypień, Adrian Smardz, Tomek Wolak, Mateusz Zielonka, Damian Świder i Nikodem Franczak. Nie zabraknie również triumfatora z poprzedniej edycji, reprezentanta Katowic, Piotrka Janosza. Jeden z najlepszych snowboardzistów w tej części świata wpisał na stałe termin OSCYPa jako obowiązkowa pozycja w każdym sezonie.
Ósma odsłona OSCYPa to również mnóstwo dodatkowych atrakcji dla wszystkich miłośników sceny snowboardowej. Kolejny raz miłośnicy tworzenia editów video będą mogli wziąć udział w GoPro Best Video Contest – konkursie na najlepszą relację filmową z zawodów, gdzie nagrodą jest GoPro HERO4 SILVER. Specjalną nagrodę dla najbardziej kreatywnego ridera w kategorii Best Trick jak zwykle przygotowuje firma NIXON. Będzie również szansa na zgarnięcie imprezowego arsenału w konkursie na najwyższe Ollie. Osoba, która przeskoczy nad największą ilością skrzynek z cydrem, będzie mogła zabrać ze sobą osiągniętą przeszkodę.

HARMONOGRAM ZAWODÓW
10:30 Rozpoczęcie treningów
11:00 Start zawodów OSCYP Snowboard Contest
13:00 NIXON Best Trick
13:30 Big Ollie Contest by Cydr Lubelski
14:00 Rozdanie nagród

oscyp7
Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia! 🙂