OSCYP po raz dziewiąty!

unnamed

Za niecałe trzy tygodnie najlepsi w kraju snowboardziści spotkają się, aby wziąć udział w dziewiątej edycji OSCYP Contest. Organizowane nieprzerwanie od dziewięciu sezonów największe w Polsce zawody snowboardowe ponownie odbędą się w Białce Tatrzańskiej na stoku Kotelnica. Znamy już pierwsze nazwiska potwierdzonych uczestników.

OSCYP_Contest

W środowisku snowboardzistów zainteresowanie udziałem w projekcie jest zawsze bardzo duże. Proces doboru zawodników na listę startową przebiega przy ścisłej współpracy z samymi riderami. Każdy z nich ma wpływ na to kogo zobaczymy na oscypowych przeszkodach. OSCYP to zawody tworzone przez snowboardzistów dla snowboardzistów, dlatego jego główne założenia skupiają się na rozwoju dyscypliny i nowy talentów. Wielokrotnie weterani sceny zapraszają „świeżą krew” do wspólnej rywalizacji. Jak do tej pory, udział w tegorocznej edycji potwierdziło siedemnastu zawodników. Wśród nich znalazł się triumfator z zeszłego roku – Wojtek Pawlusiak. Pochodzący z Wilkowic snowboardzista zapowiada obronę swojego tytułu. Na listę startową wpisali się także tacy zawodnicy jak Piotr Tokarczyk, Rafał Sypień, Maciej Długosz, Jakub Szkaradek, Kuba Skrzypkowski, a także wielokrotny Mistrz Polski, Michał Ligocki.

Maciej_Długosz_OSCYP_Contest

Zawody OSCYP Contest to także okazja do rozegrania wielu konkursów pobocznych. Tradycyjnie po konkursie głównym zorganizowany zostanie również NIXON Best Trick, w którym do wygrania będzie unikatowy model zegarka firmy NIXON. Autor najlepszego triku w specjalnej sesji, stanie się jego szczęśliwym posiadaczem. Zwycięzcy rywalizacji otrzymają również od Skullcandy słuchawki marki Grind oraz głośniki Barricade. Dodatkowo GoPro zapowiedziało nagrodzenie najlepszego ridera kamerą GoPro Hero Session 5.

Komentatorzy_OSCYP_Contest

Ruszyła również oficjalna strona internetowa konkursu! Wszystkie niezbędne informacje odnośnie bieżącej oraz wcześniejszych edycji można znaleźć na stronie www.oscypsnowboardcontest.pl Od tej pory, obok oficjalnego fanpage’a, będzie to główne źródło informacji o zawodach.

Jibbing_OSCYP_Contest

Pierwsza lista potwierdzonych zawodników

Nikodem Franczak / Piotr Tokarczyk / Rafał Sypień / Maciej Długosz / Wojtek Pawlusiak / Marek Rauba / Mateusz Zielonka / Kamil Knop / Jakub Szkaradek / Kuba Skrzypkowski / Wojtek Wojtyła / Janek Jaromin / Michał Ligocki / Marcin Kilar / Maks Strąg / Filip Filipek / Tomek Zielony

Michał_Ligocki_OSCYP_Contest

OSCYP Snowboard Contest 2015 from SNOW UNIT on Vimeo.

Comments

comments