Easter Jam Kotelnica Białczańska

Easter Jam to prawdopodobnie impreza, która najdłużej jest na "Polskiej Scenie" snowboardowej.
Po przekopaniu internetu okazuje się, że pierwsza edycja Easter Jam odbyła się już w 2009 roku!

Relacja z Easter Jam (2018 rok)

Easter Jam 2018 - Official Recap from AAF on Vimeo.

Relacja z Easter Jam (2017 rok)

Easter Jam 2017 - Official Recap from AAF on Vimeo.

Relacja z Easter Jam (2016 rok)

Easter Jam 2016 from SNOW UNIT on Vimeo.

Jaka była idea eventu ? To pytanie mogło paść tylko do jednej osoby, czyli Łukasza Kosmowskiego przedstawiciela Burton'a.... "Od samego początku chcieliśmy, aby był to był event, w którym może wziąć udział każdy. Dziewczyny, chłopaki, amatorzy, pro i dzieciaki. Formuła to od początku luźny jam gdzie za udane tricki od razu wręczmy nagrody.
Druga najważniejsza cecha to zróżnicowany i kreatywny setup, na którym z jednej strony mogą pojeździć wszyscy, a z drugiej dający pole do popisu lepszym riderom. Jako , że odbywa się zawsze pod koniec sezonu mamy możliwość skorzystania z całego terenu. Dzięki temu shaperzy mogą budować wyjątkowe( jak na polskie warunki ) konstrukcje. Budowa pierwszego setupu easter jam to był mega czas. +15 , cały czas słońce i super ekipa ( m.in. Boniek, wtedy głównie jako rider, teraz szef Park Pirates, Jan Wolak i Maciek Heczko ). Pierwsza edycja to ok. 40 uczestników. Obecnie bierze w niej udział blisko 300 osób. Impreza zyskała uznanie nie tylko wśród Polaków. Chętnie odwiedzają nas riderzy ze Słowacji i Czech
...."

Relacja z Easter Jam (2015 rok)

SHREDFORFUN at Easter Jam 2015 from S4F. on Vimeo.

Relacja z Easter Jam (2014 rok)

EASTER JAM 2014 vol.6 & Sunday Shred from Marcin Biernacki on Vimeo.

Kultowe zakończenie sezonu snowboardowego w Polsce organizowane przez Burton Polska od samego początku odbywało się na Kotelnicy Białczańskiej. Przy pierwszych edycjach SetUp parkowy był przygotowywany przez Jano Wolaka!
W pewnym momencie "Białczański Snowpark" został przejęty przez The Park Pirates. Na czele brygady stał Heniek i teraz już Boniu. Bez wątpienia był to przełomowy moment dla całego ośrodka, ponieważ od momentu, gdy na parku "powiewa" piracka flaga snowpark jest petardą.

Relacja z Easter Jam (2013 rok)

Relacja z Easter Jam vol. 3 (2011 rok)

Easter Jam 3 by WatahaVideo from WatahaVideo on Vimeo.

Relacja z Easter Jam vol. 2 (2010 rok)

Chwileczkę mi zajęło odszukanie w necie chyba wszystkich relacji video, które uwieczniły kawał historii "Polskiego Snowboardingu". W roku, gdy po raz pierwszy nie odbył się Easter z powodu "Koronki" warto cofnąć się do pierwszych edycji. Na chwilę obecną pozostały Nam tylko wspomnienia i nadzieja, że w przyszłym sezonie będzie możliwość ponownego shredu na Easter'ku.

Relacja z Easter Jam vol. 1 (2009 rok)