Darek Odyjas – Spatrzonym Okiem #1

Lunch Time ATLANTIS 600 from KillDeath snowboards on Vimeo.

Jako ekipa SFL420.pl chcielibyśmy zaprosić wszystkich do Naszych nowych tematycznych felietonów "Spatrzonym Okiem" tworzonych przez Pirackiego Dara!

Na pierwszy ogień leci temat "Park czy street?", który idealnie wpasował się w nowym film kamratów z KillDeath snowboards pt."Lunch Time ATLANTIS 600".

Park czy Street?
No tak, teoretycznie żaden problem, przecież można tu i tu się pobawić. Pozornie błahy temat, niestety nie dzisiaj. AD 2018 i pojawia się dygresja w nowym pokoleniu riderów czy na ten street jest sens w ogóle się wybierać? Przecież na parku też mogę sobie pojeździć na rurkach poskakać na skoczniach .
Idąc za tym myśleniem niektórzy dochodzą do takich wniosków, metal to metal więc nie ma różnicy między poręczą na ulicy, a w parku. Niestety tak nie jest, a różnica pomiędzy tymi dwoma miejscami jest kolosalna. A więc jakie to różnice: po pierwsze z parku nikt Cię nie wygoni po pięciu minutach wzywając policje, możesz mieć jeszcze mniej szczęścia i przyjedzie straż miejska. Park powstał z inspiracji jazdy po mieście a nie na odwrót.

Poldon jest bardzo dobrym przykładem gdzie snowboard czy skateboard rodziły się w ciężkich bólach.

To nie Nasze wymarzone USA, gdzie po chwili znalazły się pieniądze i potężna promocja nie tylko snowboardu, ale wszelkich dyscyplin sportów extremalnych. Dlatego Nasi koledzy za oceanu mają dzisiaj tak bardzo rozwiniętą infrastrukturę, a co za tym idzie niewiarygodny poziom. U nas początek wyglądał zupełnie inaczej. Pierwsze pokolenie miało poważny problem zdobyć sprzęt, nie było żadnych mediów społecznościowych, nie było żadnych parków, nawet nie znaliśmy dobrze nazewnictwa tricków. Ale była w Nas niesamowita chęć, pasja, energia.
Nazwij to sobie jak chcesz, ale pierwsi z Nas wyszli od razu na ulice bo jak wspomniałem nie było miejsca gdzie możesz sobie spróbować. Wrzuciliśmy się na największy ogień, ale najtwardsza stal hartuje się w największym ogniu. Ten ogień jest cały czas w Nas!

Marze o tym aby zobaczyć ten sam ogień w każdym nowym pokoleniu. Macie wszystko w porównaniu do old timerów, którzy nie mieli nic oprócz czystej pasji i miłości do surfowania po śniegu czy betonie. Bez tego składnika jakim jest czysta pasja, możesz mieć najlepszą infrastrukturę, media społecznościowe i dostęp do wszystkiego czego Tobie trzeba, ale jedyne czego Ci trzeba to czystej pasji mój przyjacielu...

Chciałbym Ją dostrzec w Twoich oczach gdy spotkamy się na parku, a może na mieście...

Tekst: Darek Odyjas / Park Pirates / Rollady

Lunch Time ATLANTIS 600 Riders: Tomas Cisar, Martin Hrivna, guest tricks Alex Tank, Jeron Lohner, Sebi Springeth, Mario Vuono, Darek Bergman