BYND X MDLS x Vacation Forever – wywiad

Była zima 2013. Kevin Backstrom został właśnie wykopany ze snowboardowej reprezentacji Szwecji, a jego najlepszy kumpel Tor Lundstrom dołączył do niego w ramach protestu. Dwóch młodych wymiataczy z Göteborga postanowiło przesunąć granice – zdecydowali się nagrać serię filmów internetowych, dokumentującą życie snowboardzisty. Tak powstało BYND X MDLS. Mamy 2016, a chłopaki właśnie wypuścili czwartą serię, którą można oglądać na TW Snow. Kończą też zdjęcia do "Vacation Forever" – drugiego pełnometrażowego filmu. Skorzystaliśmy z okazji, by spotkać się z Kevinem i Torem i dowiedzieć się więcej o tym, jak to jest jeździć i imprezować z ekipą BYND X MDLS.

NIE MOŻEMY SIĘ DOCZEKAĆ POKAZANIA WAM, CO JEST W NASZYM FILMIE!


Jak powstała idea Beyond Medals i kto wymyślił nazwę?

Chcieliśmy zrobić serię internetową o naszej drodze na Olimpiadę. To nie miało być na poważnie, miał być fun i po naszemu. Potem Kevina wywalono z teamu narodowego, a Tor opuścił go z jego powodu. Patrząc na to z dzisiejszej perspektywy, to prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaka mogła nam się przydarzyć. Teraz możemy robić to, co kochamy, filmować z ziomkami zamiast brać udział w zawodach. To Diggles wymyślił nazwę, dzięki Diggles!

Intra z BYND X MDLS są zawsze czymś, na co czekamy, gdy pojawia się nowa seria. Czyje to pomysły i który był twoim ulubionym?

Dziękuję! Wszyscy wpadamy na różne pomysły, a potem po prostu wybieramy ten, który podoba nam się najbardziej. Brat Kevina, Andreas, dużo nam przy nich pomógł, więc wielkie dzięki Andreas! Mój ulubiony to chyba ten ostatni. Nagrywaliśmy go w starym letnim domu króla Szwecji w kostiumach z dawnych lat, piliśmy, dobrze się bawiliśmy.

BYND MDLS nagrywaliście na całym świecie, która miejscówka do jazdy spośród wszystkich w ciągu tych 4 lat była waszą ulubioną?

Każde miejsce ma swój urok, ale nasze top 3 to Laax w Szwajcarii, Asahidake w Japonii i Soczi w Rosji.

A najlepsze miejsce do imprezowania?

Matka Rosja, o tak!

Vacation Forever to wasz drugi film pełnometrażowy. Jaka jest różnica między nagrywaniem filmu a serii, czy potrzebujecie o wiele więcej ujęć, czy seria to bardziej kulisy i lifestyle?

Zeszłoroczny film był po prostu podsumowaniem najlepszych ujęć z serii. W tym roku zachowaliśmy wszystkie najlepsze ujęcia na film. Jest to dość ciężkie, bo cały czas chcesz wypuścić dobry odcinek, ale w tym roku najbardziej skupiliśmy się na filmie. Więc tak, odcinek jest bardziej jak kulisy i lifestyle, ale cały czas jaramy się tym, jak wyszedł. Nie możemy się doczekać pokazania wam, co jest w filmie.

Zaczęliście od was dwóch jeżdżących w pierwszej serii, teraz macie pełną ekipę, włącznie z kolegą z teamu Monstera Sebbe De Buckiem. Czy to przyrost naturalny czy taki był plan, żeby pojawiło się więcej ziomków?

Kiedy wszystko zaczynaliśmy, tak naprawdę nie mieliśmy planu, po prostu wyszliśmy i zaczęliśmy nagrywać. W tym roku udało nam się sprowadzić kilku ziomków, to zawsze większy fun! Od teraz chcemy, żeby tak było 🙂 W kupie raźniej!

W październiku będziecie w tourze w Europie, by zaprezentować wszystkim Vacation Club, razem z nowym projektem Halldora i Sage’a i solowym projektem Eikiego, czy jaracie się tym?

O tak! Nie możemy się doczekać ich filmów! Rok temu świetnie się bawiliśmy podczas touru z Helgasonami, oby złoty chłopak Sage umiał dotrzymać nam rytmu!

W którym mieście odbyła się najlepsza premiera? W którym kraju są najlepsze dziewczyny? Czy coś niebezpiecznego, dziwnego zdarzyło się podczas touru 2015?

Oj nie wiem czy dobrze to wszystko pamiętamy, ale Praga i Ryga były całkiem spoko?! W Pradze wariat tańczył bez koszulki, więc Halldor zaczął doić jego sutki, a Eikiemu dostało się za to. To było dość niebezpieczna sytuacja… Szwecja ma najgorętsze dziewczyny, bez wątpienia.

Czego świat może się spodziewać po BYND X MDLS w 2017?

Sekret 🙂

Wypuszczacie też serię ubrań, “Vacation Club”. Czy możecie powiedzieć coś o tym, gdzie/kiedy będzie je można dostać?

Od dawna myśleliśmy o swoim brandzie ubraniowym. Tego lata wreszcie nam się udało – nasza pierwsza kolekcja wychodzi 8 października na beyondmedals.com.

Jakieś podziękowania?

Podziękowania dla was w Monsterze za wsparcie od pierwszego dnia! Bez was nie bylibyśmy dziś tu gdzie jesteśmy. Dziękujemy też każdemu, kto nam pomógł, kochamy was!

byndxmdls_vacationforever_5

byndxmdls_vacationforever_4

byndxmdls_vacationforever_3

byndxmdls_vacationforever_2

byndxmdls_vacationforever_1

Źródło: Monster Energy

Krakowska premiera filmu Vacation Forever odbędzie się już 19 października!